fbpx

Jak dobrać kielich do blendera?

kielich do blendera

Najlepsze blendery pozwalają na przygotowanie różnorodnych potraw, wśród których są lody, desery, napoje gorące, zupy, dipy, koktajle, smoothies, pesto czy masło orzechowe. Zróżnicowane potrzeby związane z użytkowaniem blenderów, wymagają akcesoriów, które pozwolą na optymalne dostosowanie ich do naszych potrzeb. Jednymi z najważniejszych akcesoriów są kielichy, które oprócz swojej podstawowej funkcji, posiadają także inne, które ułatwiają przygotowanie i przechowywanie ulubionych potraw, stworzonych z użyciem blendera.

Kielich niczym dzbanek

Przygotowane w blenderze potrawy, takie jak sosy czy koktajle przelewamy do szklanek, kubków czy pojemników. Może być to utrudnione i powodować bałagan w kuchni, dlatego, jeśli często przygotowujesz takie potrawy w blenderze, warto wybrać kielich o kształcie dzbanka. Pozwala on na zachowanie porządku w kuchni i komfort w czasie przygotowywania potraw. Umożliwia wygodne ich przelewanie do różnego rodzaju naczyń, zarówno do kielichów, pucharków, czy kubków, jak i pojemników do przechowywania.

Małe kielichy

Bywa, że przygotowując potrawę, nie potrzebujemy dużego kielicha, zwłaszcza wtedy, gdy jest ona przeznaczona dla jednej osoby. Takie kielichy są też znakomite do przygotowywania zupek dla niemowląt. Można zblendować niewielką ilość i w łatwy sposób serwować dziecku. Najlepsze kielichy tego typu posiadają ponadto możliwość ich zamknięcia i przechowywania w lodówce. Dzięki temu można przygotować posiłek dla malucha na dwa dni. To również doskonałe rozwiązanie dla singli, ale także dla osób, które korzystają często z blendera, przygotowując pojedyncze porcje koktajli, smoothies czy shakeów.

Twister i Mini Wildside

Kielichy, które występują jako dodatkowe akcesoria do naszych blenderów, są stworzone, by spełniać oczekiwania i ułatwiać codzienną pracę w kuchni. Kielich Twister ma formę dzbanka, jest więc znakomity do koktajli, smoothies, ale także gorących napojów. Dodatkowo posiada na wyposażeniu praktyczne silikonowe skrzydła, które bardzo ułatwiają przygotowanie gęstych przetworów jak np. masło orzechowe. Użycie tego dodatku pozwala na efektywne blendowanie bez przywierania gęstych substancji do ścianek kielicha. Wyjątkowy kielich Mini Wildside jest niewielkich rozmiarów, co pozwala na szybkie przygotowanie pojedynczych porcji różnych potraw, w tym także zupek dla dzieci. Dzięki kompaktowym rozmiarom zarówno kielich Twister jak i Mini Wildside łatwo zmieścisz w szafce lub lodówce.

Opublikowano w Blog