fbpx

Różnice między blenderem ręcznym a kielichowym

blender kielichowy

Osoby, które lubią spędzać czas w kuchni, zazwyczaj nie wyobrażają sobie codziennego gotowania bez niezawodnego blendera. Urządzenie to jest niezastąpione przy siekaniu, mieszaniu, miksowaniu czy kruszeniu twardych składników i przydaje się zarówno przy przyrządzaniu przystawek, deserów, jak i dań głównych. Ci, których czeka zakup nowego blendera, często zastanawiają się, czy lepiej postawić na urządzenie ręczne, czy może lepiej na kielichowe. Co warto wziąć pod uwagę? Sprawdźmy!

Blender ręczny

Właściciele malutkich kuchni najczęściej decydują się na blender ręczny z oczywistego powodu – to oszczędność miejsca. Blender ręczny można schować do szuflady czy szafki, zwalniając tym samym miejsce robocze na blacie. Blendery ręczne umożliwiają rozdrabnianie i miksowanie produktów bezpośrednio w misce czy garnku, jednak noże podczas pracy nie są wtedy niczym osłonięte, co może stanowić potencjalne niebezpieczeństwo. Do wad tych urządzeń z pewnością należy ich mniejsza moc. To oznacza, że blender ręczny może nie poradzić sobie z bardzo dokładnym rozdrabnianiem produktów, a przy długiej, jednostajnej pracy po prostu się przegrzewa.

Blendery kielichowe

Blendery kielichowe zajmują więcej miejsca na blacie kuchennym, lecz to w zasadzie ich jedyna wada. Urządzenia te przede wszystkim mają większą moc, dzięki czemu świetnie radzą sobie nawet z siekaniem orzechów, kostek lodu, ziaren kawy czy twardych warzyw. Blendery kielichowe są wygodne w użyciu – pracują samodzielnie, a użytkownik w czasie blendowania może zając się innymi rzeczami. Duży kielich umożliwia miksowanie sporej ilości soku, smoothie, czy zupy-kremu w czystości i bez ryzyka rozpryskiwania składników. Z obsługą blendera kielichowego poradzą sobie nawet dzieci. Ostrza w czasie pracy są dobrze zabezpieczone i niedostępne. Blendery kielichowe dobrych producentów mają wbudowane gotowe programy umożliwiające przygotowanie smoothie, domowych lodów, mrożonej kawy, czy zwykłego soku. Użytkownik musi tylko wrzucić do kielicha swoje ulubione produkty. Przed zakupem blendera warto zorientować się, czy można do niego dokupić dodatkowe akcesoria, takie jak np. kielich do przygotowywania napojów i potraw dla jednej osoby.

Opublikowano w Blog