fbpx

Możliwości blenderów. Podstawowe funkcje i programy

Robienie soku w blenderze

Chociaż blendery w polskich kuchniach od dawna nie są już niczym nowym, wciąż wiele osób uważa, że to zbędny, zabierający miejsce sprzęt. Wynika to zapewne z tego, że większości z nich blender kojarzy się tylko z przygotowywaniem zdrowych smoothie – a nowoczesne urządzenia dają o wiele więcej możliwości. Co potrafi dobry blender i dlaczego warto go mieć w swojej kuchni? Przekonajmy się!

Pomocnik w kuchni

Jak już było wspomniane, dobry blender zdecydowanie ułatwi przygotowanie popularnych smoothie, czyli gęstych owocowych lub warzywnych koktajli. Smoothie to prawdziwa bomba witaminowa i duży sprzymierzeniec osób będących na diecie, lub pragnących po prostu zdrowo się odżywiać. Gęsty koktajl ma niewiele kalorii, a na długo zaspokaja głód. Oczywiście blender pomoże nam też szybko przygotować zwykły sok. W przeciwieństwie do np. wyciskarki, urządzenie poradzi sobie też z twardymi warzywami, takimi jak marchewka czy burak. W wielu domach nowoczesne blendery, takie jak oferowany przez nas Blendtec Designer 725, są bardzo często używane w lecie do przygotowywania pysznych lodowych deserów. Zblendowanie składników zajmuje dosłownie chwilę, a smak domowych lodów, bez zbędnych dodatków barwiących i konserwujących jest jedyny w swoim rodzaju. Osoby, które lubią w upały podejmować gości w ogrodzie, nie wyobrażają sobie przygotowywanie bez niego letnich deserów. Jak się okazuje, to nie koniec możliwości blendera Blendtec. Urządzenie sprawdzi się równie dobrze w mroźną zimę, gdy prawie codziennie mamy ochotę na kremową, gorącą zupę. Nie tylko zmiksuje ono dokładnie wszystkie składniki, ale też dobrze je podgrzeje.

Blender totalny

Bardziej zaawansowane blendery takie jak Blendtec Total oferują użytkownikom jeszcze więcej funkcji. Umożliwiają między przygotowanie perfekcyjnego mlecznego shake’a lub idealnej mrożonej kawy. Osoby, które lubią w swojej kuchni grać rolę cukiernika, bardzo chwalą sobie funkcję do rozdrabniania ciast. Oczywiście poza wbudowanymi programami blenderem da się sterować ręcznie. Ustawiając określoną prędkość obrotową, czy funkcję blendowania pulsacyjnego, możemy szybko posiekać orzechy do deseru, siemię lniane do picia i bez wysiłku wykonać wiele innych kuchennych czynności.

Opublikowano w Blog