fbpx

Na czym polega blendowanie pulsacyjne?

kobieta trzyma blender i robi zdrowy koktajl

Blender to urządzenie kuchenne służące do miksowania lub mieszania pokarmów. W ostatnich latach bardzo popularne stało się spożywanie wszelkiego rodzaju koktajli i smoothie’s dlatego też rynek blenderów powiększył się o modele z nowoczesnymi funkcjami. Jakie to funkcje? Przeczytaj ten artykuł, aby się tego dowiedzieć.

Rodzaje blenderów — blender ręczny

W sklepach możesz znaleźć blendery ręczne i kielichowe. Czym różnią się one od siebie? Blendery ręczne zbudowane są z ergonomicznej, wygodnej rączki i wyjmowanej końcówki z ostrzami. Wyróżniają się one lekkością i niewielkim kształtem, dlatego idealnie sprawdzą się w niewielkiej kuchni, w której nie ma miejsca na duże sprzęty. Są one łatwe w obsłudze, a ich praca jest cicha. Świetnie nadają się do miksowania miękkich owoców, zup i koktajli.

Blender kielichowy

Blendery kielichowe są zbudowane z pojemnego kielicha z wyjmowanymi ostrzami. Zostały stworzone, aby radzić sobie z twardszymi pokarmami. Zakres ich możliwości jest szerszy a moc większa, co wpływa na lepszą wydajność ich pracy. Przy pomocy mocnego silnika i większej prędkości obrotów noży blender kielichowy taki jak np. blendtec total, skruszy lód oraz rozdrobni zamrożone owoce i orzechy.

Funkcje blenderów

Zarówno blendery ręczne, jak i kielichowe wyposażone są w różnego rodzaju funkcje, takie jak np.:

  • tryb blendowania pulsacyjnego, który polega na naprzemiennym przyspieszaniu i zwalnianiu. Dzięki temu wszystkie składniki znajdujące się w naczyniu są dokładnie zmieszane i zblendowane.
  • regulacja prędkości w rączce, pozwalająca na intuicyjne zwiększanie lub zmniejszanie mocy silnika podczas blendowania,
  • funkcja gotowania w blenderach kielichowych, dzięki której można ugotować zupę i zmiksować ją na gładki krem dla dziecka.
Opublikowano w Blog