fbpx

Akcesoria przydatne przy użytkowaniu blenderów

kobieta przygotowująca smoothie

Dla wielu osób blender jest rzeczą, bez której nie wyobrażają sobie pracy w kuchni. Odpowiednie akcesoria mogą sprawić, że blender zyska dodatkowe funkcje. W zależności od rodzaju blendera, mogą być to specjalne wymienne ostrza, kielich o innym kształcie lub pojemności lub kubki do przechowywania jedzenia przetworzonego w blenderze. Akcesoria takie jak kielich z dodatkowymi funkcjami doskonale sprawdzą się zarówno wsród osób lubiących eksperymentować w kuchni, jak i tych w ciągłym biegu – przyjrzyjmy się im bliżej.

Mały kielich, wiele możliwości

Kielich o mniejszej pojemności to dodatek do blendera, który doskonale sprawdzi się u osób przygotowujących pojedyncze porcje i u miłośników koktajli. Przykładem takiego akcesorium jest kielich Mini Wildside. Jego kompaktowa forma sprawia, że bez problemu mieści się do lodówki – nie trzeba przekładać zawartości blendera i brudzić przy tym dodatkowych pojemników, by przechować w lodówce ulubione potrawy. Zaletą jest też to, że dzięki małemu rozmiarowi i opływowej formie kielicha, łatwo jest go umyć. Wyposażony jest w grube ostrza – takie jak w standardowych kielichach blenderów Blendtec – dzięki czemu można w nim przygotować posiłki, które wymagają rozdrobnienia twardych produktów.

Kielich w kształcie dzbanka – idealny do gęstych potraw

Każdy, kto przygotowywał masło orzechowe lub lody w blenderze, wie, że nie jest to najprostsze zadanie. Ciągłe zatrzymywanie i otwieranie blendera, żeby zamieszać gęstą zawartość, nie zachęca do robienia takich potraw. Kielich Twister wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Ma on wbudowane skrzydła, które podczas blendowania mieszają zawartość kielicha i odklejają jedzenie, które mogło pozostać na jego ściankach. W zestawie jest także silikonowa szpatułka, dzięki której bez problemu można wydobyć z kielicha nawet najbardziej gęste potrawy. Kolejną zaletą tego akcesorium jest jego kształt przypominający dzbanek. Pozwala on na łatwe przekładanie potraw do pojemników lub innych naczyń bez ryzyka rozlania.

Opublikowano w Blog